Náš oddíl odvozuje svou tradici od oddílu, který na pražské Hanspaulce působil ve 40-tých letech a svou činnost realizuje nepřetržitě od konce let šedesátých. Jsme součástí 11. střediska Junáka – českého skauta, středisko Pplk. Vally Praha, z. s.. Vlastní klubovnu máme v Soborské ulici v Praze 6 na Hanspaulce (viz “Jak se k nám dostanete”). Zde se scházíme každé úterý od 17 hodin.

Náš chlapecký oddíl vede kolektiv zkušených vedoucích a roverů, všichni jsou odchovanci oddílu a chodí do něj obvykle okolo 10 let. Členové oddílu jsou rozděleni do tří družin, máme zastoupeny všechny věkové kategorie.

Naším hlavním cílem je skautská výchova, orientovaná na přírodu, turistiku (pěší, cyklo i vodáckou), hry a soutěže.

Přibližně jednou měsíčně pořádáme výpravy do okolí Prahy, na jaře dvoudenní, jinak jednodenní.

Vyvrcholením celoroční činnosti oddílu je pak třítýdenní tábor v jihočeských Čekanicích u Blatné, na nádherném místě v kraji lesů a rybníků.